wtorek, 13 marca 2012

Zabawy blogowe

1Paulina zaprosiła mnie do zabawy Podaj dalej

Zasady:

- podaj 5 kosmetyków bez których nie wychodzisz z domu 
- podaj nazwy firm lub możesz dodać zdjęcia 
- podaj informację kto Cię zaprosił 
- zaproś pięć blogowiczek 

Niewiele mogę tu napisać, ponieważ z domu nie wychodzę tylko bez:

1. pomadki ochronnej 
2. kremu do rąk

Do zabawy zapraszam:

1. Marzenę z bloga http://ivstone.blogspot.com
3. Eve-jank z bloga http://evejank.blogspot.com
5. Alicję z bloga http://alicjanka.blogspot.com


2. Od April  otrzymałam zaproszenie do zabawy Moje Filmy Zmian


Zasady ogólne:Honkę z bloga http://honkaart.blogspot.com
Anię z bloga http://aniajura.blogspot.com 
http://majalena.blogspot.com


John Q.

John Q (Denzel Washington) jest głową niezbyt zamożnej, ale szczęśliwej rodziny. Zabrany przez bank samochód przestanie być problemem kiedy okaże się, że ukochany synek musi mieć natychmiastową operację przeszczepu serca, albo umrze. Dramat potęguje się, gdy John dowiaduje się, że jego polisa nie obejmuje takiej operacji. Nagle musi znaleźć 75 000 dolarów. Od tego zależy życie jego synka. John podejmuje desperacką walkę z własną biedą, ze szpitalem i z systemem, który pozwala na wypisanie dziecka z oddziału na pewną śmierć.
Kiedy wszystkie wysiłki Johna idą na marne, mężczyzna ucieka się do ostateczności - terroryzuje pracowników i pacjentów pogotowia, próbując w ten sposób wymusić na lekarzach przeprowadzenie operacji na swoim ukochanym synku. 


Zielona Mila

Akcja filmu rozgrywa się w więzieniu Death Row. W 1935 roku Edgecomb był szefem strażników bloku śmierci. Opowiada on o najdziwniejszej historii, jaką kiedykolwiek przeżył. Do jego obowiązku należało odprowadzanie skazańców korytarzem, zwanym zieloną milą, na egzekucje. Ale pewnego dnia do bloku trafia John Coffey, potężny, czarnoskóry mężczyzna oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek. W przeciwieństwie do innych więźniów, Coffey okazuje się człowiekiem niezwykle łagodnym. Jest on obdarzony niezwykłym darem - potrafi uzdrawiać innych. John dzięki swojej mocy leczy Edgecomba oraz pomaga innym w więzieniu. Strażnicy podejmują walkę o ułaskawienie Coffeya. Czy im się uda?


Pojutrze

Klimatolog Jack Hall (Dennis Quaid) jest przekonany, że na skutek globalnego ocieplenia Ziemi grozi nowa epoka lodowcowa, która nadejdzie po wielkiej, globalnej burzy... O nadciągającej katastrofie, stara się przekonać Biały Dom. W tym samym czasie jego siedemnastoletni syn Sam (Jake Gyllenhaal) bierze udział w olimpiadzie szkolnej w Nowym Jorku. Nagle temperatura gwałtownie spada, a Manhattan zostaje zalany przez gigantyczną powódź. Sam chroni się w gmachu biblioteki publicznej, skąd udaje mu się dodzwonić do ojca. Jack ma czas, by przekazać mu jedno ostrzeżenie: pod żadnym pozorem nie wychodź na zewnątrz.... 


Miasto Nadziei

Angielska komedia romantyczna opowiadająca o brytyjskim artyście Colinie Ware który dowiaduje się że jego narzeczona, Vera którą kochał nad życie oszukała go i zamierza poślubić innego mężczyznę. Zrozpaczony chcąc jakoś zaleczyć bolesną ranę w sercu, leci do Ameryki, gdzie trafia do miasteczka prawie na końcu świata - do Hope w stanie New England. Tam początkowo nadal jest w depresji i przygnębieniu, ale gdy poznaje Mandy, uroczą pielęgniarkę, szybko odnajduje pocieszenie w jej ramionach, uczucie szybko się rozwija, a Colin nieomal zapomina o swojej wcześniejszej miłości. Aż któregoś dnia, nagle w miasteczku pojawi się Vera i Colin będzie musiał dokonać wyboru, które uczucie i która z kobiet dla niego jest cenniejsza.


Kod Merkury

Mały chłopiec, 9-letni Simon, który jest dzieckiem autystycznym, lubi rozwiązywać zagadki, a szczególnie rebusy. Kiedy rozwiązuje jeden z nich, dzwoni pod podany w nim numer. Okazuje się, że rebus był specjalnie tam umieszczonym tajnym kodem, teoretycznie nie do złamania, który był oczkiem w głowie pułkownika Nicholasa Kudrowa, szefa agencji bezpieczeństwa. Mężczyźni, którzy umieścili kod w rebusie giną, teraz celem numer jeden dla wywiadu jest dziecko. W spreparowanym zamachu giną rodzice Simona, a przestraszony chłopiec zostaje odnaleziony w schowku w szafie przez agenta FBI, Arta Jefferiesa. Art jest w słabej kondycji psychicznej, a właściwie jest bliski załamania nerwowego. Obarczony winą za niepowodzenie akcji specjalnej i oddelegowany do rutynowej pracy czuje się nikomu niepotrzebny. Kiedy jednak okazuje się, że sprawa Simona nie jest zwykłą sprawą o morderstwo, a jemu samemu i chłopcu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo agent wraca do formy. Fakt, że autyzm chłopca nie przeszkadza im w nawiązaniu kontaktu, a co więcej powoduje powstanie między nimi nici przyjaźni, pozwala Jeffriesowi na uzyskanie zaufania chłopca. Art Traktując Simona jak syna zrobi teraz wszystko, aby uchronić go nawet za cenę własnego życia.

Zdjęcia i opisy filmów zostały zapożyczone z Filmwebu
3 komentarze:

  1. Bardzo dziękuję za zaproszenie do zabawy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za zaproszenie do zabawy :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki za zaproszenie do zabawy

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każde pozostawione słówko :-)