niedziela, 5 lutego 2012

Zabawa w seriale

Zostałam zaproszona do zabawy przez Anię - I wyszło szydło z worka...


Zasady zabawy są następujące: 
  1. Na blogu publikujemy logo zabawy 
  2. Należy napisać kto nas do tej zabawy zaprosił 
  3. Zaprosić do zabawy pięć kolejnych osób 
  4. Wymienić i opisać kilka swoich ulubionych seriali. 

Do zabawy zapraszam:


Oglądam bardzo dużo seriali i ciężko mi będzie wybrać tylko kilka, ale spróbuję ;-)


Fringe - Na granicy światów

Serial opowiada o agentce FBI Olivii Dunham, która zostaje zmuszona do połączenia sił ze zinstytucjonalizowanym naukowcem,  dr.  Walterem Bishopem  i jego synem, niepokornym geniuszem Peterem  Bishopem. Tylko wspólnie mogą rozwiązać tajemnicę serii zdarzeń związanych ze zjawiskami paranormalnymi.

Mentalista

Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane, który pracuje jako niezależny prywatny detektyw  i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał  medium wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkę postanowił porzucić dotychczasowy zawód i pomagać policji. Wykorzystując swoje zdolności oraz  takie metody jak sugestia, hipnoza czy manipulacja potrafi rozwiązać najróżniejsze sprawy kryminalne.
Kości


Dr Temperance Brennan  jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Brennan bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeley'em Boothem, pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są bezużyteczne. Będąca nieco na bakier ze współczesnym światem (kompletny brak obeznania z pop kulturą czy niezrozumienie cytatów filmowych i slangu) często powtarza, że lepiej rozumie martwych niż żywych. W śledztwach pomagają jej przyjaciele z Jeffersonian: Angela Montenegro, artysta-plastyk tworząca trójwymiarowe hologramy miejsc zbrodni i hipotetycznych jej przebiegów; Zac Addy, asystent Brennan, któremu wysokie IQ przeszkadza w ukończeniu kilku doktoratów oraz dr Jack Hodgins, specjalizujący się w owadach i minerałach, wielki zwolennik teorii spiskowych.Supernatural - Nie z tego świata

Dean i Sam od dzieciństwa przygotowywani byli do misji, która stanowi sens ich życia. Jednak to już przeszłość. Teraz Sam chce studiować prawo, żyć spokojnie i normalnie. I tak się dzieje do chwili, kiedy jego starszy brat, Dean, zjawia się z niepokojącymi wiadomościami: ich ojciec, człowiek, który od 22 lat walczył ze złem, zniknął. Aby go odszukać i pomóc ludzkości pokonać złe siły, bracia muszą ścigać to, na co on polował... a Sam będzie zmuszony powrócić do życia, które, miał nadzieję, na zawsze zostawić za sobą. 
Castle

Niezwykle popularny autor powieści kryminalnych, Richard Castle, nie przypadkiem jest przesłuchiwany w sprawie serii morderstw, które opisał wcześniej w swoich książkach. Rick zaciekawiony sprawą postanawia pomóc pani detektyw  w rozwikłaniu tej misternej zagadki, jak i kolejnych, co wcale nie budzi jej zachwytu
Opisy seriali pochodzą ze strony FilmwebAnko, Ashki, Gosiu, Aniu, April, dziękuję za miłe słówko :-)

1 komentarz:

  1. Miło się dowiedzieć co oglądasz. Jak widzę masz podobne gusta jak ja:) Fringe- pozdrawiam
    Kości też swego czasu oglądałam

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każde pozostawione słówko :-)